فرماندار شهرستان مبارکه به درخواست تعاونی کنترل سازه زاینده رود از منطقه گردشگری قلعه بزی بازدید کرد.

قلعه بزی

مهندس هدایت فرماندار شهرستان مبارکه ، به اتفاق رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مبارکه و شهردار و شورای اسلامی شهر دیزیچه از منطقه قلعه بزی شهر دیزیچه بازدید کرد. در این بازدید که به درخواست تعاونی کنترل سازه زاینده رود و با هدف سرمایه گذاری و ایجاد منطقه نمونه گردشگری صورت گرفته بود ،در خصوص رفع موانع سرمایه گذاری و تسهیل اخذ مجوزات لازم بحث و گفتگو شد.

مهندس هدایت ضمن تاکید بر حمایت از بخش خصوصی ابراز امیدواری کرد که این پروژه در سریع ترین زمان ممکن آغاز گردد.

در این دیدار ولی الله رهبری رئیس اداره میراث فرهنگی و گردشگری شهرستان مبارکه نیز توضیحاتی در  خصوص قدمت و سابقه این منطقه و قابلیت ها و پتانسیل های سرمایه گذاری ، ارائه نمود و تاکید کرد که تمامی پتانسیل های لازم در جهت حمایت از سرمایه گذار و استفاده احسن از میراث های ماندگار شهرستان به کار گیری خواهد شد.

مهندس محمد دانشمند مدیر عامل تعاونی کنترل سازه زاینده رود، در این بازدید ضمن اشاره به پیگیری ها و مطالعات صورت گرفته در خصوص این پروژه اعلام آمادگی کرد که با تمام توان و با در نظر گرفتن تمامی استانداردهای ممکن و در صورت همکاری ادارات و ارگان های مربوطه این پروژه را احداث و در  زمان پیش بینی شده به پایان برساند.

منطقه قلعه بزی شهر دیزیچه یکی از آثار تاریخی استان اصفهان است که طبق پژوهش های صورت گرفته قدمتی بالغ بر 42 هزار سال دارد که متاسفانه به دلیل عدم توجه کافی و بی توجهی درحال فرسایش و نابودی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *